teatr próg

Teatr PRÓG istnieje od 2005 roku w Wadowicach. Dzięki Wadowickiemu Centrum Kultury ma tam swoje miejsce.

Swoje spektakle prezentował w niezliczonej ilości miejsc w Polsce i Europie będąc gośćmi innych teatrów i festiwali. Zespół zdobył wiele prestiżowych nagród zarówno za spektakle jak i indywidualne za kreacje aktorskie, muzykę, choreografę czy reżyserię.

Jego twórcy to ludzie w każdym wieku.

 

Teatr stał się rezydentem sceny kameralnej w teatrze Witkacego w Zakopanem, prowadzi edukację teatralną i artystyczną w wielu miejscach dla różnych grup docelowych. Poszczególni twórcy zostali zaproszeni przez uczelnie wyższe w roli wykładowców i współpracę kontynuują, a aktorzy przez inne teatry gdzie współtworzą spektakle. PRÓG na stałe wpisał się w tworzenie krajobrazu Wadowickiej kultury (jako pierwszy teatr występowali na rynku Wadowickim, współtworzą festiwal teatrów amatorskich "Zgraja", wspótworzyli międzynarodowy festiwal teatrów ulicznych "Art-akcja", tworzyli pikniik rodzinny "Ale Cyrk!", a jego członkowie są instruktorami teatralnymi, muzycznymi i tanecznymi).

 

Współpracują między innymi z Wadowickim Centrum Kultury, Uniwersytetem Jagielońskim w Krakowie, Eurpoejskim Ośrodkiem Praktyk Teatralnych "Gardzienice", Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie i wieloma innymi instytucjami w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Danii, Hiszpanii i Albanii. Adebci teatru, są studentami Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, Wrocławiu i Europejskiej Akademi Praktyk Teatralnych "Gardzienice" lub ukończyli te szkoły kontynuując swoje ścieżki zawodowe w innych teatrach.

 

Twórcy to równierz niezależni artyści z bardzo różnych środowisk od muzyków, choreografów, aktorów, animatorów, plastyków, i wiele innych związanych z działalnością teatru. To również incjatorzy powstania festiwali, pikników, nowych grup teatralnych oraz autorzy dwóch albumów muzycznych. To również bohaterowie prac magisterskich, publikacji, artykółów i filmu dokumentalnego o ich twórczości.

 

Niezmiennie od początku powstania, oprócz pracy scenicznej skupiają się na pracy społecznej w wymiarze kulturowym i edukacji różnych form artystycznych.

Education:

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. It’s easy. Just click “Edit Text” or double click me to add your own content and make changes to the font.

Awards & Nominations:

I'm a paragraph. Click here to add your own text and edit me. Let your users get to know you.